Przejdź do treści
Home » Wrocław dla zakochanych

Wrocław dla zakochanych

  • przez
wroclaw dla zakochanych

Leniwy spacer po parku, lampka wina pod gwiazdami, a może wspólny wieczór w pluszowych, teatralnych fotelach? Zakochani definiują romantyzm na wiele sposobów, a wspólny wyjazd pozwala odkryć jego pokłady w zupełnie nowej scenerii. Podpowiadamy, jakie atrakcje Wrocław oferuje zakochanym i które z nich warto umieścić na liście atrakcji dla dwojga.

Planowanie romantycznego weekendu we Wrocławiu warto zacząć od noclegu, który zapewni odpowiedni klimat. Powinien być klimatyczny, kameralny i zlokalizowany w pobliżu największych atrakcji, by dostarczyć zakochanym wielu nowych, wspólnych wrażeń. Najlepszym wyjściem będzie wynajem apartamentu, który zapewni nie tylko komfort, ale również prywatność i intymność. Najpiękniejsze obiekty tego typu we Wrocławiu znajdują się w odrestaurowanych kamienicach w obrębie ścisłego centrum i śródmieścia. Na uwagę zasługują zwłaszcza kamieniczne apartamenty w dzielnicy Nadodrze, zlokalizowanej tuż obok ścisłego centrum. Dzielnica ta słynie z klimatycznych knajpek, pracowni rękodzieła i warsztatów rzemieślniczych, które można odkrywać przechadzając się tutejszymi uliczkami. Warto rzucić okiem również w okolice ulicy Roosevelta, gdzie odkryć można pięknie zdobione podwórka. Romantyczny spacer po Nadodrzu to punkt obowiązkowy każdej wycieczki do Wrocławia we dwoje.

Przez żołądek do serca

Co jeszcze warto umieścić w planie romantycznego, wrocławskiego weekendu? Zgodnie z powiedzeniem „przez żołądek do serca”, dużą rolę odegrać może kuchnia. We Wrocławiu nie brakuje lokali z klimatem sprzyjającym romantycznym uniesieniom. Szczególnie polecana jest Nafta Neo Bistro, która wpuszcza wyłącznie gości posiadających rezerwację. Jest to kluczowe także z uwagi na fakt, że lokalizacja restauracji jest ukryta i bardzo nietypowa, w sam raz na kolację z miłą niespodzianką. Na popołudniową kawę w promieniach słońca warto wybrać Bułkę z Masłem przy ulicy Włodkowica, która może pochwalić się jednym z najpiękniejszych wrocławskich ogródków. Z kolei na wieczornego drinka i przekąski polecają się hiszpańskie Bistro Mercado lub francuska kawiarnia Charlotte, obie niezwykle klimatyczne, choć w zupełnie innym stylu.

PRZECZYTAJ  Bushcraft – czym jest?

Na randkę w ogrodzie Botanicznym

Starówka to oczywiście obowiązkowy punkt zwiedzania, ale tłumy w ścisłym centrum niekoniecznie sprzyjają romantycznej atmosferze. Tej warto poszukać w miejskich ogrodach – Botanicznym w pobliżu Ostrowa Tumskiego oraz Japońskim położonym przy Hali Stulecia. Pierwszy urzeka urozmaiconą roślinnością, zarówno dziką, jak i nieujarzmioną, a jego gwiazdą jest staw z kładkami i wodospadem. Ogród Japoński, zgodnie z nazwą, urządzono tak, by naśladował roślinność kraju kwitnącej wiśni. Jego klimat jest wprost stworzony dla zakochanych i stanowi popularną scenerię dla małżeńskich i narzeczeńskich sesji zdjęciowych. Okolice Hali to również idealne miejsce na leniwe popołudnie na kocu z widokiem na perełkę wrocławskiej architektury. W drodze powrotnej można zawitać na jedną z nadodrzańskich plaż, by wypić drinka pod gwiazdami, na hamaku lub leżaku.

Spacerem wzdłuż Odry

Na romantyczny spacer warto wybrać trasę biegnącą od Muzeum Narodowego, przez Most Piaskowy aż na Ostrów Tumski. Jej początek prowadzi wzdłuż Odry z widokiem na dzielnicę katedralną, by następnie skierować przechodniów w jej stronę. Chcąc podkręcić romantyzm, tę trasę również najlepiej przemierzyć wieczorem i podziwiać rozświetloną katedrę przeglądającą się w wodach Odry.

A gdy o rzece mowa, pomysłem na romantyczna aktywność może być rejs statkiem po Odrze, który pozwoli zobaczyć miasto z perspektywy wody. Lubiący aktywność w ciepłe dni mogą zamienić statek na rowerek wodny lub kajak.

Muzeum czy Zoo?

Wśród bardziej standardowych atrakcji Wrocławia również nie brak tych, które zbudują pozytywne wspomnienia na długo. Wspomniane Muzeum Narodowe urzeka nie tylko zbiorami, ale również przepięknymi wnętrzami. Miłośnicy sztuki mogą odwiedzić także jego młodszą siostrę, zlokalizowaną w Pawilonie Czterech Kopuł przy Hali Stulecia. W ładną pogodę warto wybrać się do wrocławskiego Zoo, gdzie na szczególną uwagę zasługuje Afrykarium, a zwłaszcza baseny dla fok, pingwinów i kotików. W tej samej części miasta, ale po drugiej stronie Odry, mieści się natomiast Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie. Ekspozycja umieszczona we wnętrzach dawnej siedziby zabytkowych wodociągów zdecydowanie robi wrażenie zarówno rozmachem, jak i informacjami, których dostarcza.

PRZECZYTAJ  Restauracja na randkę w Lublinie - co wybrać?

Z miłości do kultury

Do wyboru są także atrakcje artystyczne, których we Wrocławiu nie brakuje. Tutejszą perłą jest Teatr Muzyczny Capitol, którego spektakle cieszą się tak dużą popularnością, że bilety wyprzedają się nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Melomani mogą skorzystać z oferty Narodowego Forum Muzyki, które gości artystów reprezentujących wiele gatunków muzycznych. Ci, dla których romantyzm i elegancja idą w parze, powinni zaplanować wieczór w Operze Wrocławskiej. Zachwyca nie tylko muzycznie, ale też architektonicznie i jest uznawana za jeden z najlepszych ośrodków operowych w kraju. Zakochani lubiący randki w kinie mogą natomiast trafić na filmowe perełki w Kinie Nowe Horyzonty, związanym z popularnym festiwalem o tej samej nazwie. Tytułów tu wyświetlanych próżno szukać w multipleksach, co gwarantuje niezapomniane wrażenia. Liczne atrakcje i klimat miasta gwarantują, że weekend dla zakochanych we Wrocławiu dostarczy niezapomnianych wrażeń i rozpali gorące uczucia.