Przejdź do treści
Home » Rozrywkowy Wrocław – czyli gdzie ciekawie spędzić czas

Rozrywkowy Wrocław – czyli gdzie ciekawie spędzić czas

  • przez

Wrocław to miasto niezwykle rozrywkowe, niemal przez całą dobę coś tu się dzieje. To, dlatego stolica Dolnego Śląska jest chętnie odwiedzana przez młodych ludzi złaknionych zabawy. Gdzie można ciekawie spędzić czas we Wrocławiu? Które atrakcje są najciekawsze? Zobacz listę TOP rozrywek w stolicy Dolnego Śląska.

City break we Wrocławiu bez nudy

Wrocław to popularne miejsce weekendowych wypadów młodych osób, wieczorów kawalerskich i panieńskich, wakacji z przyjaciółmi. Nic dziwnego. W tym mieście nie sposób się nudzić. Zapewnia ono rozrywkę o każdej porze dnia. Aby skorzystać ze wszystkich rozrywek, warto w stolicy województwa dolnośląskiego zostać przez kilka dni. Nie czekaj więc dłużej – zarezerwuj nocleg w apartamencie i czuj się swobodnie podczas korzystania z oferty rozrywkowej miasta.

Zabawa od rana, czyli co robić przed południem we Wrocławiu

Dobrą zabawę we Wrocławiu można zacząć już przed południem. Od godziny 11.00 (poniedziałek – sobota) w swoje progi zaprasza Reflexia Wrocław. Jest to pierwszy we Wrocławiu Infinuty rom, czyli pokój w całości zbudowany z luster i lustrzanych eksponatów. Spacerując po Reflexia Wrocław, ma się wrażenie, że przeniosło się do magicznego świata. W Reflexia Wrocław znajdują się lustra, które zniekształcają obraz, odbijają i odwracają go czy zmieniają kolor. Atrakcjami są też specjalne pokoje np. zmiany twarzy, w krzywym zwierciadle, okładka z gazety, kalejdoskop, akwarium, true mirror, Infinity Box Lego & Infiniti Box Neo, Infinity Box Disco czy dostarczający dreszczyk emocji Dark Room.

Emocje czekają też we wrocławskich escape room. Są to specjalne pokoje, w których zamyka się uczestników na okres ok. 60-90 minut. w tym czasie mają oni rozwiązać zagadkę i uwolnić się z zamknięcia. Escape room towarze są według różnych kluczy tematycznych. We Wrocław działają te z kategorii abstrakcyjnych, przygodowych, kryminalnych, fantasy, historycznych, horror, fabularnych, thriller. Wrocławskie escape roomy proponują też rozgrywki dla najmłodszych.

PRZECZYTAJ  Smacznie, zdrowo i bezkalorycznie!

We Wrocławiu, na plaży – czyli popołudniowy chillout

Mimo że Wrocław od Bałtyku dzieli ponad 300 km, to w mieście nie brakuje miejskich plaż. To właśnie one, a dokładnie znajdujące się na nich beach bary zapewniają popołudniową rozrywkę turystom i mieszkańcom Wrocławia. Najlepsze beach bary we Wrocławiu zlokalizowane są na wybrzeżu Odry. Oferują dobrą zabawę, smaczne przekąski i wymyślne koktajle. Na wrocławskie wybrzeże warto się wybrać, jeśli ma się ochotę na kraftowe piwo, jedzenie z grilla czy food trucka. Nie brakuje też tu takich rozrywkę jak kino w plenerze, koncerty na żywo czy zajęcia z jogi. Wiele z beach barów zapewnia również atrakcje dla najmłodszych np. warsztaty plastyczne czy zabawy ruchowe.

Szaleństwo przez całą noc, czyli życie nocne we Wrocławiu

Kluby nocne we Wrocławiu to te legendarne. Bawić można się w nich przez całą noc. Najlepsze zlokalizowane są wokół Rynku, a także w Pasażu Niepolda, który znajduje się między ul. św. Antoniego i Ruską. Najbardziej turystycznym jest Mundo 71, który działa codziennie od 20.00 do 5.00. Chętnie odwiedzają go cudzoziemcy, turyści i studenci. Klub oferuje szeroki wybór muzyki, która głównie koncentruje się wokół „black music”. Różnego typu eventy i imprezy proponują też inne kluby z Pasażu Niepolda, warto je sprawdzić, odwiedzając Wrocław.