Przejdź do treści
Home » Nakładki Invisalign?

Nakładki Invisalign?

  • przez

Nakładki Invisalign to rozwiązanie ortodontyczne, które może pomóc skorygować zgryz zarówno u dzieci, nastolatków, jak i dorosłych. Dowiedz się, jak przezroczyste nakładki mogą ułatwić leczenie zgryzu, jakie mają zalety i jak przebiega proces leczenia.

Jak nakładki Invisalign mogą ułatwić leczenie zgryzu u dzieci?

Nakładki prostujące zęby Invisalign, takie jak Invisalign First, są stworzone z myślą o najmłodszych pacjentach. Można je zastosować już na etapie wymiany uzębienia, są dopasowane do fizjologii dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dzieci mogą cieszyć się leczeniem, ponieważ nakładki nie powodują dyskomfortu.

Proces leczenia staje się dla nich bardziej atrakcyjny dzięki kolorowym naklejkom, którymi mogą dekorować przezroczyste nakładki. Ponadto, Invisalign First pozwala na skuteczne korygowanie wad zgryzu od najmłodszych lat, co zapobiega poważniejszym problemom w przyszłości.

Invisalign dla nastolatków?

Nakładki Invisalign Teen to rozwiązanie, dla młodzieży w celu korygowania zgryzu. Przede wszystkim są one prawie niezauważalne, co pozwala na dyskretne korygowanie zgryzu bez kompleksów. Dzięki możliwości zdejmowania nakładek podczas posiłków i mycia zębów nastolatki mogą cieszyć się ulubionymi potrawami oraz zachować doskonałą higienę jamy ustnej. Dodatkowe funkcje, takie jak niebieskie wskaźniki zużycia, które blakną z czasem, pomagają monitorować czas noszenia nakładek.

Dlaczego warto wybrać nakładki Invisalign jako dorosły?

Dla dorosłych pacjentów z kolei, Invisalign oferuje nie tylko komfortowe i estetyczne, ale i dyskretne leczenie. Przezroczyste nakładki są niemal niewidoczne, co zapewnia komfort estetyczny. Gładka powierzchnia nakładek nie drażni języka i policzków, co pozwala na uprawianie nawet urazowych sportów bez obaw o podrażnienia. Ponadto, noszenie nakładek umożliwia przeprowadzenie codziennej higieny zębów w taki sam sposób, jak przed rozpoczęciem leczenia.

PRZECZYTAJ  Jak prawidłowo nawadniać organizm?

Nakładki można łatwo utrzymać w czystości – po zdjęciu wystarczy umyć je wodą i szczoteczką do zębów. Leczenie przy użyciu nakładek Invisalign jest całkowicie bezbolesne i bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów. Już po kilku godzinach można się do nich przyzwyczaić, co pozwala na normalne funkcjonowanie, mówienie i uśmiechanie się bez ograniczeń.

 

Jak przebiega leczenie nakładkami Invisalign?

Leczenie Invisalign składa się z kilku etapów:

  1. Na początku stosuje się diagnostykę, podczas której wykonywane są dokładne badania, takie jak tomografia komputerowa, wyciski szczęki, zdjęcia cyfrowe oraz RTG. Dzięki temu można precyzyjnie wykonać modele diagnostyczne wykorzystywane w dalszym leczeniu.
  2. Następnie tworzy się komputerowy model uzębienia, co pozwala pacjentowi zobaczyć przewidywany efekt leczenia.
  3. Trzeci etap to noszenie indywidualnych nakładek przez około 22 godziny na dobę, z przerwą na jedzenie i higienę.
  4. Ostatnią fazę stanowi retencja, czyli noszenie nakładek, które zapobiegają przesuwaniu się zębów po zakończeniu właściwego leczenia.