Przejdź do treści
Home » Przeprowadzka – to nie problem!

Przeprowadzka – to nie problem!

  • przez
przeprowadzka

Przeprowadzka uważana jest za jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Rodzi ono wiele nerwów, problemów, zabiera czas i wielu osobom wydaje się niemożliwe. Okazuje się jednak, że przeprowadzka nie musi być problemem. Aby tak było, wystarczy się tylko dobrze zorganizować. Jak zaplanować przeprowadzkę, aby nie była ona traumatycznym wspomnieniem i problemem nie do rozwiązania?

Organizacja a przeprowadzka

Kolejną kwestią, o którą trzeba zadbać przed rozpoczęciem pakowania, jest systematyczne pozbywanie się zbędnych rzeczy (które nie znajdą miejsca w nowym domu), w to wchodzi również wykorzystanie zapasów żywności, które zalegają w szafkach czy zamrażarce. Dzięki temu do nowego domu przeprowadzi się bez tzw. starych śmieci.

Nie ma prostszego sposobu na łatwą przeprowadzkę niż dobra organizacja i zaplanowanie poszczególnych czynności. Wbrew pozorom przeprowadzki nie warto zaczynać od pakowania ubrań, mebli czy innych rzeczy, które chce się zabrać do nowego domu. Zanim sięgnie się po kartony, warto natomiast sporządzić listę wszystkich sprzętów i drobniejszych rzeczy do spakowania. Pokaże to, jak dużo rzeczy trzeba spakować, a to natomiast pozwoli oszacować, ile kartonów trzeba przygotować, czy jak duży samochód do przeprowadzki wynająć. Od razu sprawdź też, czy do nowego domu będziesz zabierać ciężkie przedmioty trudne do wyniesienia przez jedną osobę. Jeśli zamierzasz zabrać ze sobą kanapę, lodówkę, pralkę czy kuchenkę dobrze, jeśli będziesz mieć pomoc w czasie ich znoszenia do samochodu dostawczego czy meblowozu.

Organizacja przeprowadzki obejmuje też zgromadzenie pojemników do pakowania. Kartony, mocne torby, pasy do noszenia ciężkich rzeczy, worki to podstawa. Przydatne będą też takie akcesoria jak szeroka taśma pakowa, markery do opisywania pudeł, ostre nożyki i nożyczki, sznurki, środki czystości, szmatki, folia bąbelkową, stare gazety i folia strecz.

PRZECZYTAJ  Kiedy kupić drukarkę atramentową?

Przeprowadzka na własną rękę – wynajmij samochód i bądź niezależny

Jeśli przeprowadzkę planujesz na własną rękę, zadbaj o zarezerwowanie samochodu do wyprowadzki. Pamiętaj, że masz kilka opcji do wyboru. Oferta firm wynajmujących samochody do wyprowadzek proponuje auta dostawcze, auta typu kontener czy meblowozy. Podczas zamawiania samochodu weź pod uwagę ilość, rozmiary, wagę rzeczy, które chcesz przywieźć. Jeśli wynajęty samochód będzie za mały, to nie pomieści wszystkich rzeczy i trzeba będzie kursować kilka razy, tracąc czas. Zbyt duży samochód też nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ będzie mnożył niepotrzebne koszty.

Czy przeprowadzka z firmą to dobra opcja?

Po zrobieniu listy przeraziła Cię ilość rzeczy do spakowania i przewiezienie? Nie martw się i skorzystaj z usług profesjonalnej firmy od wyprowadzek. Ich oferty dedykowane są zarówno osobom przeprowadzającym się w obrębie tego samego miasta, jak i na drugi koniec kraju. Zakres zadań firmy od przeprowadzek jest różny. Najczęściej oferta obejmuje wynajem transportu, dostarczenie kartonów do pakowania, uporządkowanie rzeczy i ich odpowiednie zabezpieczenie, a następnie wypakowanie. Dzięki temu wyprowadzka przebiegnie sprawnie, szybko i bez stresu. Trzeba jednak pamiętać, że większą wolność, a także mniejsze koszty osiągniesz, wynajmując samochód do wyprowadzki i przeprowadzając cały proces na własną rękę.