Przejdź do treści
Home » Popularne i skuteczne zabiegi na twarz, które odmładzają skórę

Popularne i skuteczne zabiegi na twarz, które odmładzają skórę

  • przez

Twarz to ten region ciała, na którym oznaki starzenia się, niewyspania, czy błędnej pielęgnacji widać najszybciej. Chcąc poprawić wygląd cery, warto zainwestować w zabiegi na twarz. Tych nie brakuje. Medycyna estetyczna proponuje zabiegi mające różne działanie: oczyszczające, wygładzające, redukujące zmarszczki, rewitalizujące, podnoszące jędrność i elastyczność naskórka, nawadniające. Współczesne zabiegi na twarz pozwalają na wiele. Dzięki nim można odmłodzić i upiększyć twarz bez konieczności sięgania po skalpel. Poznaj popularne i skuteczne zabiegi na twarz, które odmładzają.

Zabiegi urządzeniem GeneO™

GeneO™ to urządzenie, które pozwala na przeprowadzenie przełomowych zabiegów medycyny estetycznej opartych na technologii firmy Pollogen. W ich trakcie wykorzystywane są naturalne procesy zachodzące w organizmie, dlatego zabiegi są całkowicie bezpieczne, a jednocześnie niezwykle skuteczne. W czasie ich zabiegu dochodzi do złuszczenia zewnętrznej warstwy naskórka, naturalnego dotlenienia skóry od wewnątrz oraz wchłaniania składników rewitalizujących skórę. Na odmłodzenie skóry polecany jest przede wszystkim NeoRevive®, który gwarantuje redukcje zmarszczek, zmniejszenie porów, poprawę gęstości skóry i jej odmłodzenie, a także zdrowszy i bardziej promienny wygląd cery. 

Mezoterapia na młody wygląd

Mezoterapia jest zabiegiem polegającym na wykonaniu serii nakłuć. W ich wyniku do wewnętrznej warstwy skóry wtłaczane są preparaty z substancjami odżywczymi i rewitalizującymi. Zawierają one kwas hialuronowy, winami A, C i E oraz wyciągi roślinne. Dzięki temu, że substancje te są dostarczane bezpośrednio do skóry właściwej, to lepiej się wchłaniają, a procesy hamujące działanie wolnych rodników zachodzą szybciej. Efekty odmładzania twarzy mezoterpią widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dla ich podtrzymania rekomenduje się jednak wykonać serię do 6 zabiegów w odstępie 2-3 tygodni.

Odmłodzenie dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia to niezawodna metoda odmładzania skóry twarzy. Pozwala na spłycenie zmarszczek, redukcję cieni pod oczami, podwójnego podbródka. Zabieg przeprowadza się przy użyciu niewielkiej igły. Z jej pomocą w warunkach kontrolowanych wstrzykiwany jest pod skórę dwutlenek węgla, który przenika do tkanek. W efekcie dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i przyspieszenia procesy tworzenia się tych nowych. Karboksyterapia sprawia również, że zwiększa się przepływ krwi, dzięki czemu tlen i składniki odżywcze docierają w newralgiczne miejsca. Powoduje to pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny – substancji odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość naskórka.

PRZECZYTAJ  Jak prawidłowo nawadniać organizm?

Lifting bez skalpela

Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów rewitalizujących, które pozwalają na zmniejszenie zmarszczek bez skalpela. Najpopularniejszą procedurą jest Derma Fusion Pen. Zabieg opiera się na automatycznym nakłuwaniu skóry przy pomocy pulsujących igieł. Wnikają one na głębokości 2 mm i dostarczają do głębokich warstw cenne substancje odżywcze i rewitalizujące. Pobudza to fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, co przekłada się na zwiększenie jędrności i elastyczności skóry. Derma Fusion Pen umożliwia spłycenie zmarszczek mimicznych i głębokich bruzd, ujędrnienie skóry, zlikwidowanie blizn i nierówności potrądzikowych, eliminacja worków i cieni pod oczami, zagęszczenie skóry, głębokie nawilżenie.