Przejdź do treści
Home » Nie lubisz leżeć na plaży? Pobyt nad morzem bez nudy

Nie lubisz leżeć na plaży? Pobyt nad morzem bez nudy

Na samą myśl o urlopie spędzonym leniwie na plaży przechodzi Cię dreszcz? Nie przepadasz za tak zwanym „nicnierobieniem” i o wiele bardziej cenisz sobie aktywny wypoczynek? Spójrz jak spędzić czas nad morzem bez nudy, zwiedzając ciekawe miejsca na wyspie Wolin.

Wybierz Woliński Park Narodowy

Ciekawym wyborem dla osób poszukujących atrakcji jest Woliński Park Narodowy. To miejsce utworzone w latach 60 XX wieku obejmuje pieczą najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża. To właśnie tutaj znajdują się liczne klify oraz dobrze zachowane lasy bukowe. Jeszcze w latach 90 XX wieku Woliński Park Narodowy zajmował powierzchnię niespełna 5000 ha, ale po włączeniu mili morskiej wód przybrzeżnych Morza Bałtyckiego Park stał się nie tylko pierwszym w kraju parkiem morskim, ale i powiększył swoją powierzchnię do ponad 10000 ha.

Co warto zobaczyć w Wolińskim Parku Narodowym?

Woliński Park Narodowy obfituje w wiele ciekawych atrakcji. Oprócz oczywistych naturalnych walorów posiada także inne ciekawe punkty warte zobaczenia. Jednym z nich jest Zagroda Pokazowa Żubrów. Co roku miejsce to odwiedzane jest przez ponad 160 tysięcy odwiedzających, niektórzy wybierają się na wyspę Wolin właśnie z powodu Zagrody. Ekspozycja wkomponowana w otoczenie pełne drzew ma powierzchnię prawie 30 hektarów, a większość terenu stanowi wybieg dla żubrów, które żyją na wolności. Oprócz walorów turystycznych miejsce to stanowi ośrodek hodowli żubrów , a także ośrodek rekonwalescencji dla zwierząt leśnych wymagających pomocy człowieka. Oprócz żubrów, odwiedzający Zagrodę Pokazową Żubrów mogą podglądać sarny, jelenie, dziki oraz bieliki. Mimo że to zwierzęta lasu, to tutaj każde posiada swoje imię i niekiedy na nie reaguje, a opiekę nad nimi sprawuje zespół weterynarzy.

Zajrzyj do Muzeum Przyrodniczego

Jeśli jesteś typem poszukiwacza i nieobce Ci chwile poświęcone na zgłębianiu wiedzy nawet w trakcie urlopu, koniecznie odwiedź Muzeum Przyrodnicze znajdujące się na wyspie Wolin. Możesz tu podziwiać nie tylko interesujące wystawy, ale i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Znajdujące się w tym Muzeum zbiory zawierają kilka tysięcy eksponatów, a katalog wciąż jest uzupełniany. Dolna część obiektu poświęcona jest salom wystawienniczym, które posiadają eksponaty prezentujące miejscową florę oraz faunę. Z kolei na górze Muzeum dopuszczalne jest przeprowadzanie zajęć z zakresu działalności naukowo-badawczej, takich jak prelekcje czy konferencje. Wszystko to możliwe jest na skutek zgromadzenia nowoczesnego wyposażenia audiowizualnego. Dodatkowym atutem dla zwiedzających Muzeum Przyrodnicze są umieszczone w pobliżu obiektu woliery z ptakami drapieżnymi takimi jak bieliki czy puchacze. To z całą pewnością miejsce godne odwiedzenia w trakcie pobytu na wyspie Wolin.