Przejdź do treści
Home » Karboksyterapia – sposób na piękno

Karboksyterapia – sposób na piękno

  • przez

Medycyna estetyczna i wszelkiego rodzaju zabiegi upiększające szturmem zdobywają serca kobiet (i nie tylko), które chcą walczyć o swoje piękno. Jedną z najnowszych metod stosowanych w celu poprawy kondycji skóry oraz uporania się z wieloma problemami jest karboksyterapia.

Czym jest karboksyterapia?

To niezwykle skuteczna kuracja przyczyniająca się do redukcji np. cellulitu, rozstępów czy cieni pod oczami. Karboksyterapia doskonale radzi sobie ze zmniejszeniem zmarszczek czy redukcją podwójnego podbródka. Co więcej, metoda ta zapobiega wypadaniu włosów, a także doskonale wpływa na ich wzrost. Przez wielu karboksyterapia uznawana jest za doskonałą alternatywę dla liposukcji i botoksu, to metoda niezawodna w przypadku wielu problemów skórnych (usuwa w sposób nieinwazyjny wszelkiego rodzaju niedoskonałości ciała, a także poprawia sylwetkę). Metoda ta uznawana jest za przełom w medycynie estetycznej. Ponadto zabiegi karboksyterapii znalazły także zastosowanie lecznicze, gdzie zalecane są w przypadku np. przewlekłej niewydolności żylnej czy zaburzeń krążenia, a także w przypadkach owrzodzenia żylakowego czy nawet łuszczycy.Jak wygląda zabieg karboksyterapii?Zabieg wykonywany jest przy użyciu niewielkiej igły, a jego idea polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2). Dwutlenek węgla przenika do okolicznych tkane, czego efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie całego procesu tworzenia się nowych sieci naczyń krwionośnych. Proces ten określany jest mianem neowaskularyzacji. Co więcej, w miejscu podawania CO2, dochodzi do zwiększenia się przepływu krwi, która to transportuje tlen i różnego rodzaju składniki odżywcze, a co za tym idzie poprawia się też mikrokrążenie. Zabieg karboksyterapii pozwala na mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych, przez co też doskonale wpływa na stymulację kolagenu. Takie działanie sprawia, że skóra staję się bardziej sprężysta i jędrna. Nie bez powodu więc efekty po zabiegach karboksyterapii porównywane są do tych inwazyjnych (operacje). Aktualnie karboksyterapia uznawana jest za jedną z najbardziej obiecujących technik wykorzystywanych do rewitalizacji i odmłodzenia skóry.

PRZECZYTAJ  Jak efektywnie rozpocząć dietę ketogeniczną – praktyczny poradnik

Ewentualne przeciwwskazania do zabiegu

Karboksyterapia jest metoda nieinwazyjna, dlatego też wykonać ją może praktycznie każdy. Istnieje kilka głównych przeciwwskazań do zabiegu, a wśród nich najczęściej wymienia się: ciążę i karmienie piersią, choroby serca i płuc, chorobę nowotworową lub zapalenie skóry w okolicy zabiegowej. O wszystkich chorobach należy poinformować lekarza przed zabiegiem. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, a po jego przeprowadzeniu nie trzeba podejmować specjalnych działań (brak rekonwalescencji), dzięki czemu tuż po nim można wrócić do codziennych działań. Zwykle bezpośrednio po zabiegu nie należy używać żadnych kosmetyków (z wyjątkiem tych poleconych przez osobę wykonującą zabieg), by ograniczyć wystąpienie ewentualnych podrażnień pozabiegowych.