Przejdź do treści
Home » Idealne i niezawodne auta VW

Idealne i niezawodne auta VW

  • przez

Volkswagen to marka, która od lat cieszy się zaufaniem konsumentów. Samochody tej firmy uznaje się za niezawodne i nowoczesne. Co więcej, w ofercie znajdziemy zarówno sportowe, szybkie modele, jak i rodzinne SUVy, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Przyjrzyjmy się więc poszczególnym modelom oraz ich zaletom. 

VW Passat

Model ten na rynku jest już od 1973 r. Od 2014 roku w produkcji jest jego 8. generacja. Nazwa Passat pochodzi od nazwy wiatru morskiego, wiejącego w strefie międzyzwrotnikowej. Samochód skonstruowano na bazie płyty podłogowej zaprezentowanego w 1972 roku modelu Audi 80. Wyposażony został w umieszczone wzdłużnie z przodu silniki napędzające przednią oś pojazdu. Za stylistykę pojazdu odpowiada włoski designer Giorgetto Giugiaro. Podstawowa wersja pojazdu napędzana była zapożyczonym z modelu Audi 80 czterocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 1.3 55 KM. Droższe wersje napędzane były silnikami 1.5 75 KM oraz 85 KM. Każda kolejna generacja była ulepszana o coraz to nowe rozwiązania, by w końcu zaprezentować najnowszą wersję. Auto otrzymało zupełnie nowy design, który jest zdecydowanie bardziej elegancki. Z tyłu pojazdu umieszczone zostały światła wykonane w technologii LED. Wnętrze pojazdu przypomina wnętrze Octavii III, do której wstawione zostały inne zegary, poprzeczny pas nawiewów i kierownica z Golfa VII. Co więcej, posiada on nowoczesne systemy radiowe i nawigację, dzięki czemu użytkowanie go to czysta przyjemność.

VW Sharan

Sharan jest kolejnym godnym uwagi samochodem marki Volkswagen. Jest to model typu VAN. Produkowany jest od 1995 roku. Druga generacja zaczęła wychodzić z fabryk w roku 2010. Nazwa Sharan pochodzi z języka perskiego i oznacza króla. Model był pierwszym z bliźniaczych modeli wytwarzanych w kolaboracji z koncernem motoryzacyjnym Ford Motor Company z USA. Projektując pojazd, Volkswagen odpowiedzialny był za wał napędowy modeli oraz czuwał nad ogółem projektu, a Ford odpowiadał był za budowę karoserii i nadzór nad procesem produkcji, który miał miejsce w Portugalii. 

PRZECZYTAJ  Hyundai NEXO - wodorowe auto przyszłości

W 2000 roku auto przeszło pierwszy lifting. Zmodyfikowany został m.in. pas przedni pojazdu, w którym zastosowano całkiem nowe reflektory, atrapa chłodnicy oraz zderzak, a także tylne lampy pojazdu. W 2004 roku auto przeszło delikatną modernizację. 

Volkswagen Sharan II został po raz pierwszy oficjalnie przedstawiony w czasie targów motoryzacyjnych w Genewie w 2010 roku.

Volkswagen Tiguan

Model Tiguan to z kolei SUV, który doczekał się już drugiej generacji. Pierwsza weszła na rynek w roku 2007. Nazwa stanowi połączenie słów: tiger i iguana. W 2010 roku zmodernizowano wnętrze pojazdu, w którym zmieniony został panel wskaźników, pokrętła klimatyzacji oraz kierownica. W 2011 roku auto przeszło lifting designu.

Tiguan stał się sporym sukcesem komercyjnym Volkswagena i jednym z najchętniej nabywanych SUV-ów na europejskim rynku – do tej pory nabywców znalazło niemal 3 miliony egzemplarzy. Napęd na cztery koła 4MOTION czy rozbudowana lista rozwiązań wspierających bezpieczną jazdę, świadczą o sile charakteru najpopularniejszego SUVa w ofercie Volkswagena. Ponadto, model ten posiada Digital Cockpit PRO, czyli cyfrowy zestaw wskaźników z komputerem pokładowym. Dzięki temu kierowca może w pełni zapanować nad pojazdem.