Przejdź do treści
Home » Nowoczesne metody nauki – szybkie i proste

Nowoczesne metody nauki – szybkie i proste

  • przez

Edukacja to wymagający okres w życiu każdego człowieka, gdyż nauka i stres przed egzaminami są niezwykle męczące. Nic więc dziwnego, że wszyscy uczniowie i studenci szukają efektywnych sposobów na szybką i skuteczną naukę. W dzisiejszych czasach powstało wiele takich metod, jednak każdy powinien wypróbować kilka z nich, aby dopasować je do swoich potrzeb i upodobań. Jakie są więc nowoczesne metody nauki i do jakich zadań są szczególnie przystosowane?

Metoda nauki mówienia po angielsku

Tradycyjną naukę angielskiego z podręczników zna każdy z nas, ponieważ styka się z nią przez wszystkie lata zdobywania wiedzy w szkole. Taki sposób nie jest jednak najbardziej efektowny. Tak naprawdę, dzięki tej metodzie nie można w pełni przygotować się do praktycznego użycia języka w realnym życiu. Nowoczesne metody nauki języka angielskiego na kursie aktywnego mówienia online pozwalają natomiast wykorzystać słownictwo do płynnego porozumiewania się w tym języku.

W trakcie kursu uczestnicy układają zdania i mówią po angielsku przez cały czas, wykorzystując do tego wyłącznie najczęściej używanych w mowie potocznej słów. Kurs prowadzony jest w luźnej atmosferze, dzięki czemu kursanci uczą się bez presji i stresu. Dodatkowo podczas treningu nie wprowadza się skomplikowanej gramatyki – uczestnicy kursu poznają najważniejsze angielskie czasy samoistnie.

Kurs aktywnego mówienia po angielsku online jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które wypróbowały już setki kursów i żaden z nich nie pomógł. Idealny będzie również w przypadku, gdy po raz pierwszy masz kontakt z językiem i nie jesteś pewien, czy dasz radę się go nauczyć. Wiele osób, które trafiło na kurs angielskiego, ma złe wspomnienia z dotychczasową nauką – trening ten jest w stanie wszystkie te doświadczenia wymazać. Jeśli twoje zarobki zależą od znajomości języka angielskiego lub chciałbyś wyjechać na wakacje za granicą, ten kurs jest idealny dla ciebie. A może nienawidzisz gramatyki i sztywnej nauki nowych słówek? Zgłoś się na kurs mówienia po angielsku online i wreszcie zdobądź umiejętność płynnego rozmawiania w najbardziej uniwersalnym języku świata w bezstresowej atmosferze.

PRZECZYTAJ  Wrocław dla zakochanych

Mapa myśli

Większość uczniów i studentów przygotowuje się na egzaminy z własnoręcznie przygotowanych notatek. Tradycyjne zapiski jednak niewiele różnią się od treści książek, przez co nawet ich autorowi trudno się w nich odnaleźć. Rozwiązaniem, które zrewolucjonizuje naukę z notatek, jest tworzenie mapy myśli. Klasyczne linearne prowadzenie notatek angażuje jedynie lewą półkulę mózgu, natomiast kreatywne mapy myśli pozwalają myśleć wielowymiarowo.

Dzięki mapom myśli można wyciągnąć kluczowe informacje z dowolnych tekstów i podporządkować je zgodnie z siatką swojej wiedzy. Tworzenie mapy opiera się także na wyławianiu najważniejszych kwestii z tekstu i umieszczaniu ich w wybranym miejscu na kartce, a to ułatwia naukę i pozwala na lepsze zrozumienie tematu oraz silniejsze zapamiętanie. Notowanie i nauka przy pomocy map myśli podnosi i poprawia pamięć, kreatywność, koncentrację i inteligencję.

Szybka nauka przez multiczytanie

Dla wielu osób czytanie jest sposobem na zabawę i przyjemność. Na studiach czytanie wymagających podręczników pisanych skomplikowanym językiem bywa bardzo męczące i wymaga skupienia. Jeśli chcesz więc z łatwością czytać trudne teksty i rozumieć zawarty w nich sens, to musisz skorzystać z multiczytania. Jest to system organizacji czytania, który zawiera wszystko, czego potrzeba do opracowywania wiedzy z podręczników. Pozwala wychwytywać najważniejsze fakty, notować je i powtarzać już od pierwszego momentu zetknięcia z tekstem.

Dzięki multiczytaniu, studenci i uczniowie zapamiętują podręcznikowe informacje na tak długo, jak tego potrzebują. Ponadto, przygotowanie się do sprawdzianów i egzaminów jest przyjemnością, a materiały do prezentacji i referatów są przejrzyste i logicznie zbudowane. Multiczytanie jest jednak przydatne także w biznesie i pracy. System ten pozwala uporać się ze stertami dokumentów i skrócić czas przygotowania raportów.